8 تا 17 عصر 09146551804
جهت سفارش و طراحی سایت تماس بگیرید

دریافت هزینه از مشتری در طراحی سایت

سخت ترین بخش طراحی وب سایت توافق با مشتری  در زمینه هزینه طراحی سایت است که این مورد به عوامل زیادی بستگی دارد. معمولا اگر با مشتری خوش حساب طرف باشیم و به کار ارزش دهد مشکل انچانانی در این زمینه نخواهیم داشت.

مشکلات دریافت هزینه از مشتری در طراحی سایت

اما اگر مشتری بگوید:

۱٫من نمی تونم زیاد روی این سایت هزینه کنم فعلا
۲٫فعلا با همین هزینه کم انجام بدید ما “بعدا”  و یا در کارهای “بعدی” جبران می کنیم
۳٫با کم ترین هزینه می خوام انجام بدید و …

این حرف ها می تونه نشانه ای برای مشکلات بعدی باشه چون بحث مالی یکی از مهم ترین بخش های هر کاری هست و اگر از اول کار در این مورد توافق و تفاهم حاصل نشود مطمئنا مشکلات بعدی را به همراه خواهد داشت.
تجربه بنده میگه به هیچ عنوان قول هایی که به آینده موکول می شوند قابل اعتنا نیستند و شرایط حال ماکتی از آینده می تونه باشه.اگر حالا بر سر مقادیر کمی به اختلاف می خورید مطمئنا در آینده بر روی مقادیر بیشتر پول با هم مشکل خواهید داشت.

به علاوه توصیه می کنم حتما مقداری پیش پرداخت از مشتری بگیرید .این مورد حتی مهمتر از عقد قرار داد است و نشانه ی جدی بودن مشتری برای انجام پروژه . اگر مشتری از دادن پیش پرداخت قبل از شروع کار امتنا کرد می تونه نشانه عدم جدی بودن و نیمه تمام ماندن کار باشه در حالی که شما احتمالا زمان گذاشتید و پروژه رو جلو بردید ولی در نیمه راه کارفرما پشیمون میشه ودست شما جایی بند نیست.

نکته ای هم که باید به کارفرما یا همان مشتری گفت این است که به جای چانه زدن بر سر مقادیر کم پول بهتره خیال مجری کار که اینجا طراح سایت هست راحت کنید تا در آرامش کار شما رو به نحو احسنت انجام بده. هرچقدر بتونید از لحاظ مالی مجری کار رو راضی کنید مطمئنا مجری هم تو کار کم نمی ذاره و بهترین کارش رو انجام میده ولی اگر فقط دنبال گرفتن تخفیف باشید یا جواب نه می شنوید و یا از روی ناچاری پروژه شما رو انجام خواهد داد که به احتمال زیاد نتیجه کار چندان دلچسب نخواهد بود.

منبع : برگرفته از لینک(منبع)

سئو در تبریز، سئو تبریز، طراحی سایت در تبریز, تکرو وب